Obowiązkowe Akcje Deratyzacyjne dla zarządzców nieruchomości:
Kwiecień i Październik 2024




Deratyzacja w ramach "Akcji deratyzacyjnej 2024" obejmuje:

  • Wyłożenie preparatu wysokiej jakości (o wysokiej atrakcyjności pokarmowej dla gryzoni) w oznaczonych karmnikach plastikowych, przymocowanych do podłoża.

  • Oznakowanie miejsca wyłożenia środka informacją zgodnie z wymogami (naklejki informacyjne w widocznych miejscach).

  • Sporządzenie protokołu z wykonanej usługi, który dołączony zostanie do faktury sprzedaży.

  • Zebranie karmników i preparatu (na dodatkowe zlecenie).



Deratyzacja Miejska

W okresie wiosennym przeprowadzana jest powszechna i obowiązkowa miejska akcja deratyzacyjna, polegajaca na nałożeniu na Zarządców Nieruchomości obowiązku wyłożenia trutki zwalczającej gryzonie. Akcja ogłaszana jest przez Władze Publiczne i każdy zobowiązany jest przeprowadzić działania deratyzacyjne zgodnie z jej zasadami pod rygorem nałożenia mandatu. Nasz Zakład od wielu lat bierze udział w akcji współpracując z Zarządcami Nieruchomości. Wszystkie miejsca wyłożenia przez nas rodentycydu oznaczamy oraz zabezpieczamy z należytą starannością oraz zgodnie z wymogami, uwarunkowaniami lokalizacyjnymi i zasadami BHP.




Stosowane Środki

Preparaty wykładana są w karmnikach deratyzacyjnych - Nie przenosić ani nie otwierać. Zawiera substancję gryzoniobójczą.

Produkty stosowane przez firmę podczas akcji deratyzacyjnej w roku 2024:


Murin Forte Pasta


  • Nr pozwolenia: PL/2014/0140/MR z dnia 04.06.2014, odnowienie pozwolenia z dnia 19.06.2019

  • Chemiczna nazwa substancji czynnej: 3-[(1RS,3RS;1RS,3SR)-3-(4′-bromobifenylo-4-ilo)-3-hydroksy-1-fenylopropylo]-4-hydroksykumaryna (Bromadiolon) WE: 249-205-9, CAS: 28772-56-7

  • Karta Charakterystyki


Murin Forte w Kostkach Parafinowanych


  • Nr pozwolenia: PL/2014/0157/MR z dnia 01.08.2014, odnowienie pozwolenia z dnia 19.06.2019

  • Chemiczna nazwa substancji czynnej: 3-[(1RS,3RS;1RS,3SR)-3-(4′-bromobifenylo-4-ilo)-3-hydroksy-1-fenylopropylo]-4-hydroksykumaryna(Bromadiolon) WE: 249-205-9, CAS: 28772-56-7

  • Karta Charakterystyki




Pierwsza Pomoc

W razie wypadku należy skontaktować się z ośrodkiem kontroli zatruć - 061 847 69 46

Opis środków pierwszej pomocy
Wskazówki ogólne: Antidotum – witamina K1. Pod nadzorem lekarza. Kontakt ze skórą: Przemyć natychmiast dużą ilością bieżącej wody i ewentualnie mydła, obszary, które miały kontakt z produktem, nawet jeśli istnieją tylko podejrzenia. Umyć obficie wodą i mydłem. Umyć dokładnie ciało (prysznic lub kąpiel). Zdjąć natychmiast skażoną odzież i pozbyć się jej w bezpieczny sposób. Kontakt z oczami: Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza Połknięcie: Absolutnie nie wywoływać wymiotów. NATYCHMIAST ZASIĘGNĄĆ PORADY LEKARSKIEJ. Wdychanie: Wyprowadzić ofiary na świeże powietrze, zapewnić im ciepło i odpoczynek

Najważniejsze ostre i opóźnione objawy oraz skutki narażenia
INHALACJA: Może powodować podrażnienie, kaszel i ból gardła. Dodatkowe informacje: Bromadiolon jest antykoagulantem z grupy pochodnych hydroksykumaryny. Zaleca się kontrolować aktywność protrombiny wiele razy, nawet po kilku dniach, szczególnie jeśli ilość połkniętego produktu była duża. U zwierząt, witamina K1 powinna być podawana nawet przy braku zmian w krzepnięciu.

Wskazania dotyczące wszelkiej natychmiastowej pomocy lekarskiej i szczególnego postępowania z poszkodowanym
Wskazania dotyczące wszelkiej natychmiastowej pomocy lekarskiej i szczególnego postępowania z poszkodowanym Antidotum – witamina K. W razie wypadku lub niepokojących objawów należy natychmiast zwrócić się o poradę lekarską (jeśli to możliwe, pokazać etykietę lub kartę charakterystyki).




Koszt Zlecenia

Usługa wyceniana jest w zależności od lokalizacji oraz liczby zamontowanych stacji deratyzacyjnych. W przypadku zleceń dotyczących wielu adresów ceny są rabatowane.